- Komerční sdělení -finance
DomůCestováníToto jsou nejbezpečnější aerolinky

Toto jsou nejbezpečnější aerolinky

- Reklama -PR články

Očkování se téměř po celém světě stalo rutinou a všichni se těšíme na letní dovolené bez karantény. I když se vrátíme na paluby, díky opatřením bude cestování ještě velmi dlouho jiné, než si ho pamatujeme z dob před pandemií.

Letecké společnosti dělají vše pro to, aby se cestující co nejdříve a v čem nejvyšším počtu znovu vydali do oblak, zavádějí bezpečnostní protokoly.

Mnoho leteckých společností podle Euronews zeštíhlilo své letové řády nebo některé své flotily nechalo natrvalo zaparkované, protože koronavirus udělal jeden z největších škrtů právě v dopravě. Přesto během celé pandemie stále létaly některé mezinárodní linky po celém světě.

Agentura, která hodnotí leteckou dopravu, Skytrax, provedla podrobné průzkumy, jak letečtí dopravci dbají na zamezení šíření viru, a vydala zatím jedinou bezpečnostní akreditaci ohledně COVID-19 svého druhu, která se stává standardem v odvětví.

Design

Sezení v těsné blízkosti s 300 (nebo dokonce až 644 cestujících v Airbusu A380) dalšími pasažéry v uzavřeném prostoru několik hodin v době pandemie stačí na vzbuzení oprávněných obav.

Součástí opatření je také moderní design letadel. Motory strojů vyměňují vzduch uvnitř kabiny každé 2 až 3 minuty, takže za hodinu je v letadle čerstvý vzduch až 20krát za hodinu.

Moderní letadla jsou také vybavena filtry podobnými těm v nemocnicích, které pomáhají čistit vzduch od částic tak nepatrných jako COVID-19. To z nich činí podle odborníků pravděpodobně jedno z nejbezpečnějších míst.

Žena strávila 5 hodin zamčená na WC letadla kvůli pozitivnímu COVID testu, video zavěsila na TikTok
Protokoly

Letecké společnosti přijaly a začaly uplatňovat i bezpečnostní protokoly jako součást nové rutiny létání. Patří sem povinné nošení masky, nevyužívání středních sedadel a poskytování sanitárních souprav během letu.

Bezpečnostní opatření samozřejmě nejsou zavedena pouze na palubě, začínají se uplatňovat od vstupu na letiště.

Podle čeho se letecké společnosti hodnotí?

Společnost Skytrax provedla dvoutýdenní audity největších leteckých společností s cílem prozkoumat více než 190 různých hygienických a bezpečnostních opatření.

airport worker directing an airplane as it arrived

Hodnocení vycházejí z toho, jak důsledně se každá letecká společnost drží svých vlastních opatření a účinnosti každého protokolu o bezpečnosti a ochraně zdraví, který zavedla od začátku pandemie.

Patří sem použití ochranných clon zaměstnanci na letišti a na palubách letů, opatření na dodržování odstupů, přehledné značení, dostupnost dezinfekčních prostředků na ruce a náhradních masek, čisticí opatření atp.

Skytrax dosud zkontroloval více než 40 leteckých společností. Zatím dostalo od agentury 5hvězdičkové hodnocení pouze 6 leteckých společností.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek