- Komerční sdělení -finance
DomůCestováníOblíbené evropské letovisko zakáže kouření na plážích. Další ho budou následovat

Oblíbené evropské letovisko zakáže kouření na plážích. Další ho budou následovat

- Reklama -PR články

Pokud máte ve zvyku si na lehátku během opalování zapálit, od 1. července máte smůlu. Pokud vám štiplavý kouř z vedlejších dek naopak překáží, měli byste se vydat do letoviska, které se rozhodlo tento zlozvyk, ničící zdraví a obtěžující i všechny kolem, stopnout.

Městem, které na všech svých plážích zakáže kouření, je Barcelona. Jak informuje Euronews, oblíbené španělské město k tomuto kroku přistoupí po úspěšném pilotním programu během sezóny 2021.

Pozor na krádeže či podvodné nabídky na ubytování ve Španělsku, varuje ministerstvo
Zákaz, který vstoupí v platnost 1. července, má za cíl chránit životní prostředí a zajistit právo občanů na čistý, neznečištěný prostor, bez kouře a nedopalků cigaret.

Zaměstnanci magistrátu zatím žádají návštěvníky pláží, aby se zdrželi kouření. O pár týdnů žádosti nahradí pokuty ve výši 30 eur.

Úřady pro ty, kteří si cigarety neumějí odřeknout, vyhradily speciální prostor.

Dvojice utekla z karanténního hotelu: Zacházeli s námi jako se psy!

Městská rada tvrdí, že pilotní program v loňském roce výrazně snížil počet kuřáků na pláži a nedopalků cigaret v písku.

Kuřáci zanechávají každý rok na plážích po celém světě pět miliard nedopalků cigaret, které končí v moři a trvá desetiletí, než se rozloží. Jen minimum z nich si zodpovědní kuřáci odnesou v nádobě do odpadkového koše.

Barcelona se tak stane prvním velkým městem ve Španělsku, které zakáže kouření na plážích. Doposud je kouření zakázáno na 115 ze 3 514 pláží Španělska, ale i to se může brzy změnit.

V současnosti se diskutuje o celostátním zákonu, který by změnil všechny španělské pláže na oblasti bez kouře a nedopalků.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek