- Komerční sdělení -finance
DomůCestováníHrozí kolaps: Turisty v oblíbeném letovisku čeká pekelné léto, chybí personál, vyřizování...

Hrozí kolaps: Turisty v oblíbeném letovisku čeká pekelné léto, chybí personál, vyřizování zpoždění

- Reklama -PR články

Léto se konečně blíží as ním i nápory na dovolenou. Pokud jste si i vy vybrali největší ostrov Baleár a plánujete letět do metropole Palma de Mallorca, připravte se na sáhodlouhé čekání.

Mallorku trápí kritický nedostatek personálu a jak varoval španělský policejní obor, tamní letiště by se bez urychleného náboru dalších zaměstnanců mohlo zcela organizačně zhroutit, píše Euronews.

Tisíce rekreantů, kteří se již letos nahrnuli na Mallorku, zažili na ostrovním letišti v Palmě zpoždění, které popisují jako „noční můru“. A podle policie Baleárských ostrovů se rady a čekání budou ještě prodlužovat.

„Během pandemie, když bylo méně letů a pasažérů, to nebyl problém, ale teď čelíme skvělé letní sezóně, ale s malým počtem důstojníků,“ uvedl mluvčí odborů.

Chybí 200 policistů

Jelikož turismus na začátku léta opět ožívá, cestující na letišti na Mallorce čeká nepříjemné překvapení v podobě nekonečných řad.

Na letištní dráze zůstaly dva hroby, přemístit se nechtěly. Denně po nich projdou stovky kol

Pravidla po Brexitu, která vyžadují, aby obyvatelé ze zemí mimo EU dostali při příchodu a odchodu do pasu razítko, k chaosu jen přispěla.

beautiful sand background

Celní kontroly proto naléhavě potřebují více policistů, tvrdí provozovatelé místních zařízení cestovního ruchu. V opačném případě hrozí zhroucení systému.

Majitelé hotelů a restaurací na Mallorce naléhavě žádali o více celníků, protože se obávají, že po dvou letech pandemie, kdy jim byznys hatil COVID-19, by jim ho letos, který má být konečně úspěšný, mohl zničit „vlastní ostrov“. Nemůžeme si dovolit přijít o klienty, zní od provozovatelů.

Nábor nového personálu však není jednoduchý – policisté nechtějí přijít pracovat na Mallorku, protože zde nedostávají dostatečný plat na to, aby z něj pokryli tamní mimořádně vysoké náklady na život.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek