- Komerční sdělení -finance
DomůCestování5 super tipů na letní výlety

5 super tipů na letní výlety

- Reklama -PR články

S příchodem letních dnů si ve volných chvílích s radostí opět nazouváme toulavé boty a vyrážíme na výlety. Slovensko je plné krásných míst, které se vyplatí navštívit, ať už se vypravíme za koupáním, poznáváním nebo za sportem. Přinášíme vám tipy na místa, která vás určitě nezklamou.

Devín: malý kousek země s velkou historií

Patří k nejkrásnějším místům Slovenska. Nad soutokem Moravy a Dunaje se tyčí bralo s hradem, které patří k nejvýznamnějším historickým lokalitám ve střední Evropě. Toto místo bylo osídleno již v pravěku, později Kelty a po nich byl Devín součástí hranic římské říše Limes Romanus. S Devínem se pojí i jméno knížete Rastislava. Dnes je hrad národní kulturní památkou. Výhled je zde úžasný, příroda jako stvořená pro turistiku a běh.

Čičmany: navštivte perníkové chaloupky

Obec v okrese Žilina je oblíbeným cílem výletníků. Nikde jinde totiž nenajdete na srubových dřevěnicích typické bílé malované vzory, díky kterému jsou Čičmany Památkovou rezervací lidové architektury a součástí památkového fondu Slovenska. Příroda v okolí obce je rájem turistů, cyklistů i běžců, z nedalekého vrchu Javorinka je možný paragliding a závěsné létání. Kromě toho zde můžete 28. května absolvovat běh s názvem „Běhej lesy Čičmany“ ze série závodů v přírodě Běhej lesy. Majitelé karty Mastercard mohou počítat s 20procentní slevou na startovné nejen na tento běh, ale na všechny závody série Behaj lesy 2022.

Bachledova dolina: projdete se iv korunách stromů

Tento obsah je currently unavailable.
Zda v zimě či v létě, tato dolina s rekreační oblastí pod Tatrami u obce Ždiar stojí za návštěvu po celý rok. Pohodlně vás tam dovede cesta, u níž se pak žlutou značkou dostanete až k největší tunější atraktivitě – chodníku v korunách stromů. Dolina známá také jako Bachledka je skvělým místem pro turistiku, z Magurského sedla vede hřebenem na Magurku modře značený chdoník. Lokalita je výborná i pro běžce, proto není divu, že běh ze série závodů v přírodě se bude konat i zde. „Běhej lesy Bachledova dolina“ se uskuteční 11. června.

Velká Fatra: neobjevená krasavice

Tak trochu ve stínu notoricky známých měst je středoslovenské pohoří Velká Fatra. A přitom neprávem. Příroda je zde překrásná a neporušená, oblast poskytuje četné možnosti turistiky, cykloturistiky, běhu, koupání, rybolovu a jiných sportů. Velká Fatra je nejmladším slovenským národním parkem, a zároveň největším nalezištěm původního výskytu tisu obyčejného v Evropě.

Štiavnické vrchy: v kraji rytířů a pověstí

Tato oblast přitahuje turisty jako magnet. Možná i díky jisté své magičnosti a tajemnosti, která se promítla i do známých pověstí nejen o rytířích. Štiavnické vrchy jsou bohaté na minerály a rudy, které se zde v minulosti hojně těžily. Banská Štiavnica je Městská památková rezervace a součást Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nejvyšší vrch Sitno je oblíbeným cílem turistů, v létě jsou vyhledávanými místy k rekreaci tajchy. Dá se zde koupat, běhat, jezdit na kole.

Běhej lesy a objevuj

Photo of cute little family during their excursion with family car

Pokud patříte k náruživým běžcům, všechna zmiňovaná místa můžete poznávat is běžeckými botami na nohou v rámci závodu Behaj lesy. Je to série pěti závodů v přírodě, které vás provedou známými místy kratší nebo delší trasou. Zapojit se mohou i děti. Pokud máte v peněžence platební kartu s logem Mastercard, v letošní sezóně s ní získáte 20procentní slevu na startovné na všechny závody série Behaj lesy 2022. Kromě toho máte přednostní právo registrace.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek