- Komerční sdělení -finance
DomůMagazínPutin hrozí útoky na cíle, které ještě nezasáhl: Zbraní máme dostatek

Putin hrozí útoky na cíle, které ještě nezasáhl: Zbraní máme dostatek

- Reklama -PR články

Pokud Západ začne dodávat na Ukrajinu rakety delšího doletu, Rusko se při svých útocích zaměří na cíle, které dosud nezasáhlo, řekl ruský prezident Vladimir Putin.

V rozhovoru, který v neděli odvysílala ruská televizní stanice Rossija-1, šéf Kremlu také uvedl, že dodávky amerických raketometů na Ukrajinu nic nezmění. Kyjev měl podle něj podobné raketové systémy již dříve a žádných velkých úspěchů s nimi nedosáhl.

„Celý ten humbug kolem dalších dodávek zbraní má podle mého názoru jediný cíl: přetahovat ozbrojený konflikt co nejdéle to bude možné,“ komentoval ruský prezident informace o dodávkách amerických raketometů na Ukrajinu.

V případě, že budou Kyjevu dodány rakety delšího doletu, Rusko z toho ale vyvodí patřičné závěry. „Použijeme naše zbraně, kterých máme dostatek, a zaměříme se na cíle, které jsme dosud nezasáhli,“ uvedl Putin.

Grimmen, Germany – May 5, 2016: german leopard 1 a 5 tank drives on track on a motortechnic festival on may 5, 2016 in Grimmen / Germany.

VIDEO: Ruské rakety Iskander v bojích na Ukrajině.

Ukrajina usiluje získat dělostřelecké salvové raketové systémy (MLRS), připomíná agentura Reuters. Americký prezident Joe Biden minulý týden oznámil, že USA Ukrajině pošlou palebné raketové systémy HIMARS. Učinil tak po ujištění ze strany Kyjeva, že tyto systémy nebudou použity k zasažení cílů na Ruském území.

Ruské úřady upozornily, že rozhodnutí USA dodat Ukrajině tyto systémy může prohloubit konflikt. Putin ale uvedl, že to významnou změnu na bojišti nezpůsobí.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek