- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníJak využít terén a vnést výhledy do každé místnosti? Z domu ve...

Jak využít terén a vnést výhledy do každé místnosti? Z domu ve svahu udělali dokonalou oázu klidu

- Reklama -PR články

Už jsme zveřejnili několik zajímavých projektů, které spolupracovaly se svažitým pozemkem, tento si nás však získal nejen dokonalou souhrou s parcelou, ale také atmosférou, kterou se podařilo autorům projektu z ateliéru PLATFORMA ARCHITEKTI vytvořit.

Vilu ve svahu nazvali Flow House a důvod není třeba dlouho hledat. Za prvé hmota domu kopíruje svah, jako by se po něm plavila, za druhé „plavbu“ cítit i uvnitř – prostory plynou volně a příjemně až směrem k zahradě.

Základem novostavby bylo přání majitelky vytvořit intimní prostor, který by byl chráněn před jakýmikoli pohledy zvenčí. Autoři projektu tento prostor nazvali oázou klidu. Je umístěn na nejnižším místě vily s výhledem na soukromou zahradu. Tato oáza klidu díky prosklením vnáší harmonii i do interiéru a navazuje na zatravněné atrium uprostřed půdorysu domu ve tvaru písmene U.

Dokonalé využití terénu

Cílem architektů bylo do všech prostor domu vtáhnout výhledy na malebné okolní kopce a odrostlé stromy. Zároveň se snažili co nejlépe využít terénu a vyhnout se výkopovým pracím. Všechny požadavky majitelky a představy architektů vyústily v jasný, čistý a jednoduchý koncept atriového domu na platformě, který plynule kopíruje svahovitý terén. Je až neuvěřitelné, jak se tolik náročných aspektů „vešlo“ do naprosto jednoduchého a čistého řešení.

Dvě podlaží jsou vlastně jen jedno

Jednopodlažní objekt vily se tvaruje přesně podle zlomů terénu. Toto zalomení vytváří opticky dvě podlaží, ale ve skutečnosti je to stále jednopodlažní, prostorově členitý objekt. Díky tomuto řešení se domácí těší výhledem na okolí nejen z hlavní společenské zóny, ale také z ložnic.

Od cesty si dům ani nevšimnete

Coffee and flowers on bed tray in elegant bedroom. Home staging

V místech při cestě se dům chová jako protihluková stěna zasunutá pod úroveň cesty. Nejblíže k cestě se nachází nejvýše položená část domu s garáží, technickým zázemím a jedním pokojem. Směrem k atriu je umístěna hlavní ložnice se šatníkem a koupelnou a další pokoj, z obou lze vyjít do atria.

Tip: Veškerý nábytek a bytové doplňky na jednom místě

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek