- Komerční sdělení -finance
DomůMagazínKLDR odpálila osm raket, den po jihokorejském cvičení s USA

KLDR odpálila osm raket, den po jihokorejském cvičení s USA

- Reklama -PR články

Severní Korea v neděli odpálila osm balistických raket krátkého doletu směrem k Východočínskému moři.

Stalo se tak den poté, co Jižní Korea a USA ukončily společná cvičení v blízkosti Korejského poloostrova, kterých se zúčastnila i americká letadlová loď. Informovala o tom agentura Jonhap s odvoláním na velení jihokorejské armády.

Podle sboru náčelníků štábů byly rakety odpáleny v době od 09:08 do 09:43 místního času z oblasti Sunan v blízkosti hlavního města Pchjongjang. Další podrobnosti nebyly bezprostředně známy. Informovaný zdroj dříve uvedl, že rakety byly odpáleny z nejméně dvou míst.

Jedná se o osmnáctý raketový test KLDR v letošním roce a třetí od nástupu nového jihokorejského prezidenta Jun Sok-jola do funkce (10. 5.), který přislíbil, že vůči komunistickému režimu zaujme tvrdý postoj.

Kaesong, North Korea – May 5, 2019: Street scene. Three local men read a newspaper on the facade of building

Naposledy Pchjongjang odpálil zřejmě nový typ mezikontinentální balistické rakety a dvě balistické rakety krátkého doletu 25. května. Stalo se tak bezprostředně po cestě amerického prezidenta Joea Bidena do Soulu a Tokia.

Jižní Korea a Spojené státy ukončily v sobotu třídenní kombinovaná cvičení v mezinárodních vodách u Okinavy. Poprvé od listopadu 2017 se jich zúčastnila i letadlová loď s jaderným pohonem USS Ronald Reagan, což byl podle agentury Johnap zjevně odkaz pro KLDR, aby přestala s odpalováním raket.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek